MERHABALAR


1982 Yılında (YAKIŞIKLI) Bekir YILMAZ ve oğlu Mevlüt YAKIŞIKLI ile Antalya'nın Serik ilçesinde kurulmuştur.
Firmamız 1982'den 1985 yılına kadar Güneş enerjisi üretimini ve uygulamasını yapmıştır. 1985 yılında Türkiye'ye ilk damla sulama markası olarak HOECHST Bayiliğini almış ve Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde uygulamalar yapmıştır.
1992 yılında Anonim Şirket olmuştur. Antalya ili ve Antalya'nın Serik ilçesinde Merkez/Şube olarak TOPTAN DAĞITIM AĞI'nı kurmuştur.


1993 yılında da yurt dışında; Rusya ve Dağıstan bölgelerinde şubeler açmış ve 1997 yılına kadar TARIMSAL SULAMA ve SIHHI TESİSAT malzemelerinin satışında, uygulamasında büyük bir yükseliş yapmıştır, fakat bazı maddi ve manevi sebeplerden dolayı yurt dışındaki girişimlerini durdurmak zorunda kalmıştır.
1997 yılında Akdeniz'de bir ilk olan YAPI MARKET MAĞAZA'sını açmış. Sıhhi tesisat, Boya, Hırdavat, Elektrik,Tarımsal Sulama, Elektrikli el aletleri, Usta el aletleri gibi birçok ürün gruplarını bünyesinde stoklu olarak bulundurmuş, Perakende satışını ve Toptan dağıtımını yapmaya 2007 yılına kadar devam etmiştir.

 

2007 yılında ise Tarımsal Sulama Ekipmanları imalatına başladı. 2008 yılında üretimlerini kendi tasarımları olan makinelerle ve kalıplarla yapmaya devam etmektedir.
Siz bayii ve müşterilerimize Tarımsal Sulama Ekipmanları konusunda uygulamadan gelen ve yıllarında vermiş olduğu tecrübemizle en iyisini, en sağlamını, en ekonomik fiyatlarda, yenilikçi olarak üretme gayreti içerisindeyiz.
Bu güne kadar bizlere güvenip destek vermiş Dağıtıcı, İmalatçı, İthalatçı firmalara, kendi bayii müşterilerimize ve bünyemizdeki olan personellerimize teşekkür ediyoruz.

 


Saygılar

Mevlüt YAKIŞIKLI

 
 

 

 

 

 
 
 
 
Bizi Takip Edin :
 
 
YAKIŞIKLI copyright 2014 © Tüm Hakları Saklıdır.